Zdrowe, szybkie i skuteczne odchudzanie

Może wydawać się to dziwne, ale jeśli naprawdę chcemy schudnąć i zatrzymać szczupłą sylwetkę powinniśmy… zapomnieć o dietach! Naprawdę szybkie i skuteczne odchudzanie wymaga całkowitej zmiany nawyków żywieniowych.

Decyzja na całe życie

Decyzję o zmianie stylu odżywiania podejmuje się nie na kilka czy kilkanaście tygodni, ale na całe życie. Drastyczne diety, które zakładają rezygnację z całych grup żywieniowych zazwyczaj kończą się powrotem do dawnych nawyków żywieniowych i w związku z tym, do dawnej wagi. Wahania masy ciała mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i sprawiają, że za każdym razem trudniej jest schudnąć. Radykalnych diet nie można stosować przez długi czas, gdyż prowadzą do niedożywienia. Oprócz tego są monotonne i niezbilansowane. Trudno wytrzymać na gotowanych drobiu lub zupie kapuścianej dłużej niż przez tydzień.Jeśli mamy na celu skuteczne odchudzanie, musimy zmienić nasze myślenie o dietach.

Droga do smukłej sylwetki

Po tygodniu bycia na drastycznej diecie 1000 kalorii udało Ci się schudnąć 4 kilogramy i jesteś zadowolona, że osiągnęłaś sukces? Niestety, musimy Cię zmartwić. Takie diety nie mają nic wspólnego ze skutecznym odchudzaniem. Zgubione kilogramy to przede wszystkim woda. Organizm zaczyna sięgać do rezerw i spalać tkankę tłuszczową dopiero około 13 dnia diety, a więc zazwyczaj wtedy, gdy kończymy odchudzanie. Co więcej, spalanie tkanki tłuszczowej jest skomplikowanym procesem, więc waga nie spada już tak szybko, jak w początkowym etapie diety. Z powyższych powodów płynie wniosek, że jedynym skutecznym sposobem na skuteczne odchudzanie jest całkowita zmiana nawyków żywieniowych i aktywność fizyczna. Nie ma innej drogi, by raz na zawsze pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Chcesz schudnąć bezpiecznie i skutecznie? Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów i tłustych potraw. Zdrowa dieta, aktywny tryb życia to najlepsza recepta na skuteczne odchudzanie i dobry nastrój każdego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 6 = trzynaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>